TÜRKİYE’DE DAHA ÖNCE ÇALIŞMASI OLAN KİŞİLER İÇİN AVUKUATIMIZ SERHAT KOCA 30 TEMMUZ SAAT 17:30’a KADAR BERLİN BÜROMUZDA BAŞVURU ALACAKTIR. RANDEVU YAPMAK İÇİN 0 30 67790190 NUMARASINDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ. Yurtdışı borçlanma yapmak isteyenlerin müracaatları eski kanundan yararlanılarak yapılacaktır.

Emeklilik yasası değişti. 31 Temmuz 2019 sonrası yapılan borçlanmalara yeni kanun maddeleri uygulanacak. Eski kanunda Türkiye’de daha önce sigortalı çalışmış kişilerin yurtdışı borçlanması SSK’ya yapılırken, 31 Temmuz sonrası yeni borçlanmalar Bağkur’a yapılacak. Bu durumda emekli olmak için ödenmesi gereken para artacak. Ayrıca emeklilik yaşı daha geç olacak ve alınacak aylık çok düşecek.

Bu sebeple yurtdışı emeklilik yapmak isteyenlere tavsiyemiz ; En geç 31 Temmuz öncesi sigortalara doğru şekilde başvuru yapmaları.

Ancak sadece Türkiye’de daha önce -kısa süre bile olsa- çalışması olan kişilerin borçlanma yapması avantajlı. Daha önce Türkiye’de çalışması olamayan kişiler şimdi başvursa bile ancak Bağkur’dan emekli olabilir.

Eğer daha önce Türkiye’de çalışmanız varsa ve Türkiye’de emekli olma şartlarını taşıyorsanız 31 Temmuz öncesi başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Avukatımız Serhat Koca son ana kalan kişilerin başvurularını 30 Temmuz’a kadar Berlin büromuzda alacaktır. Gerekli evrakları bu tarihe kadar sağlayamayan vatandaşlarımız, başvuruları eksik evrakla yapılacak ve evraklar sigortaya daha sonra ulaştırılacaktır. Bu başvurular da eski kanun üzerinden geçerli olacaktır. Bu hususta önemli olan başvurunun en geç 31 Temmuz’da yapılmasıdır evraklar daha sonra tamamlanabilir.

Yeni kanundan etkilenmeden emeklilik başvurusu yapmak için:

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz Formun iletinizi girin kısmına:- Doğum tarihiniz, Almanya’ya da ilk çalışma tarihiniz, Türkiye’de sigortalı çalışma tarihiniz, Vatandaşlık durumunuz, Türk Vatandaşlığından çıktıysanız çıkma tarihiniz. bilgilerini lütfen yazın. Randevu almak isterseniz (SADECE DAHA ÖNCE TÜRKİYE’DE ÇALIŞMASI OLANLARIN BAŞVURUSUNU ALIYORUZ)

Berlin Büro

‎+49 30 67790190

‎+49 30 67790199

Fasanenstr. 41
10719 Berlin

Sadece daha önce Türkiye’deyken çalışması olanların başvurularını almaktayız.

Erkekler için gerekli belgeler

  1. Versicherungsverlauf
  2. Vekaletname

Kadınlar için gerekli belgeler

  1. Versicherungsverlauf
  2. 18 yaşından beri Almanya’da oturdukları yerleri gösteren Meldebescheinigung
  3. Vekaletname

Avukatlık veya danışmanlık hizmeti hakkında bilgi almak için; aşağıdaki formu doldurabilir, info@kocaersoz.com adresine email atabilir veya +90 212 660 49 00 numarasından bizi arayabilirisiniz.

İletişim Tercihiniz: *