Aşağıdaki formu doldurarak, Türkiye miras işlemlerinizle ilgili görüş ve teklifimizi alabilirsiniz.

Sormak istediğiniz konuları ek bilgiler kısmına yazabilirsiniz.

Söz konusu formdaki hiç bir bilgi saklanmamaktadır. Sadece sizi bilgilendirme amaçlıdır. Yoğunluk durumuna göre cevap süresi uzayabilmektedir. Şayet cevap alamadıysanız, bizi arayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak veya Miras davası ve işlemlerinde bizden yardım almak için; bizi +90 212 660 49 00 arayabilirsiniz.

Miras Hukuku ile ilgili telefon danışma saatleri; Hafta içi: 09:00 – 18:00

Bizi aramanız veya formu doldurmanız hiç bir ücret ödemenizi gerektirmez.

 

Türkiye’de ve yurtdışındaki Miras Davası ve İşlemleriniz Formu

* (Yıldız) ile işaretlenmiş alanların doldurulması zorunludur.

Kime mirasçı oldunuz? AnneBabaÇocuklar3. Kişiler

Veraset ilamı / mirasçılık belgesi (Erbschein, Einantwortungsurkunde usw.) çıkarttınız mı? EvetHayırYasal mirasçılar, mirasçı atananlar veya vasiyet alacaklıları, bu sıfatlarını gösteren resmi bir mirasçılık belgesi (veraset ilamı) talep etme hakkına sahiptir. İşte bu belge, mirasçılık belgesidir.

Talep üzerine mahkeme, Mernis sisteminden teyit ederek ve gerekli hallerde miras bırakanın nüfus kayıtlarının bulunduğu nüfus idaresine yazı göndererek kayıtlarda mirasçısı görünen yakınların adlarını ve yakınlık bilgilerini istemekte ve gelen bu bilgilere göre saptadığı mirasçıları miras payları ile birlikte gösteren ilamı müracaat edene vermektedir.
Mirasçı olarak görünen kişilerden biri, vatandaşlık değiştirdiğinden kapalı kayıt olarak gözüküyorsa, bu kişinin yaşadığına ilişkin resmi belge, tercümesi ile birlikte Mahkeme dosyasına sunulmalıdır. Aksi takdirde süreç uzamaktadır.

Mirasçılık belgesi talebi, Sulh Hukuk Mahkemesine çekişmesiz (davalı olmaksızın) bir dava olarak yöneltilecektir. Bu belgede, yalnızca bunu talep eden değil, tüm yasal ve atanmış mirasçılar miras paylarıyla beraber gösterilecektir.

Mirasçılık belgesi, Tapu ve Bankalar gibi pek çok resmi merci tarafından yapılacak olan işlemlerde istenmektedir. Dolayısıyla mirasçılar tarafından en çok başvurulan yollardan biri olmaktadır.

Lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.