Avukat-Arabulucu-Marka Vekili Melis Ersöz Koca, M.A. (Kurucu, Ortak)

1999 – 2003 Pertevniyal Lisesi
2003 – 2007 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
2007 – 2010 Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü – Özel Hukuk Yüksek Lisans Tez başlığı: Avrupa Birliği ve Türk Hukuku Işığında Public Private Partnership Uygulamaları
2010 – Ünal Aysal Tez Yarışması İkincilik Ödülü almıştır.
2008 – 2009 Köln Üniversitesi
2010 – …. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü – Özel Hukuk Doktora

Av. Melis Ersöz Koca 2008 yılından itibaren İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Kendisi, avukatlık stajı döneminde Türkiye’de ve Almanya’da farklı hukuk bürolarında çalışmıştır. İyi seviyede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Federal Almanya İstanbul Başkonsolosluğu Avukatlar Listesinde kayıtlı olan Av. Melis Ersöz Koca, aynı zamanda Almanya’da Berlin Barosu’na kayıtlıdır. Kendisi 2013 senesinden itibaren Marka Vekili ve 2016 senesinden itibaren Arabulucu ve 2021 itibariyle Fikri Mülkiyet Hukuku alanında Uzman Arabulucu olarak görev yapmaktadır.

Avukat-Arabulucu Serhat Koca (Kurucu, Ortak)

1999 – 2003 Kabataş Erkek Lisesi
2003 – 2007 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
2009 – 2010 RMIT University (REW), Melbourne, Australia

Avukat Serhat Koca İstanbul Barosu’na ve 2021 senesinden itibaren de Berlin Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Avukatlık mesleğinin yanında, Arabulucu ve Marka Vekilidir. Koca & Ersöz Hukuk Bürosunun kurucu ortağıdır. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Özellikle; şirketler, sözleşmeler, gayrimenkul ve miras hukuku alanlarında yoğun tecrübesi vardır. Özellikle Almanya olmak üzere Avrupa’da ve ABD’de birçok Hukuk Ofisi ile işbirliği kurmuş, gerek yurtiçi gerek yurtdışı müvekkillerininin Türkiye’deki özel hukuk uyuşmazlıklarında mesleğinin getirdiği sorumluluk ve olgunlukla en iyi hizmeti verme gayesindedir.

Avukat – Noter Roland Krause (Alman ve Avrupa Hukuku Danışmanı) (Advocat – Barselona)

Roland Krause, 2016’da Berlin’de Noterlik Sınavını başarıyla tamamlamıştır. Kendisi Berlin, Stuttgart ve Strazburg’da Noterlik Eğitimini almış ve 2009 yılından bu yana Berlin’de avukat olarak çalışmaktadır, Uzmanlık alanları: Noterlilk Işlemleri, Alman ve Avrupa Miras Hukuku, Kurumsal Haleflik İşlemleri, Uluslararası Sözleşme Hukuku, Özellikle Tazminat Hukuku, Gayrimenkul Hukuku.

Bay Roland Krause 2009 yılında İspanya Barcelona Barosuna da kayıt olmuş ve İspanya’da da avukatlık yapmaktadır. Kendisi 2019 yılından itibaren büromuzda Almanya ve Avrupa Hukukuna ilişkin hukuk müşavirliği yapmaktadır.

2007 – 2009 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Misafir Profesör

2004 – 2012 Freie Universität Berlin, Araştırma görevlisi, Özel Uluslararası Hukuk Enstitüsü, Medeni Usul Hukuku ve Karşılaştırmalı Hukuk: Miras Hukukunda Öğretim, Özel Uluslararası Hukuk

2001 Studio Legale Siesto Meissner, Roma, Staj
1999 – 2004 Freie Universität Berlin, B.A. Hukuk Fakültesi

Avukat Nuşin Başar (Yönetici Avukat)

1985 yılında Kadıköy Kız Lisesi,
1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.
13 yıl İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu Hukuk Danışmanlığı görevi yapmıştır. Ardından 15 sene İstanbul’da Türkiye-Almanya bağlantılı saygın hukuk bürolarında çalışmıştır. Beykoz Rotary Kulübü eski başkanı ve halen vakıf hukuk danışmanıdır.

Çalışma Alanları: Uluslararası Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Taşınmaz Hukuku, Miras Hukuku

Yabancı Dil: Almanca

Avukat Dilan Saday

2007 – 2011 Fethiye Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi

2011-2015 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi.
2016 yılında Muğla Barosu’ndan ruhsatını alarak mesleğe başlamıştır. Ağırlıklı olarak gayrimenkul, aile ve iş hukuku olmak üzere özel hukukun çeşitli alanlarında çalışmıştır. 2020 yılından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak mesleğini sürdürmektedir.”

Avukat – Marka Vekili Görkem Çetin

2009 – 2013 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi.

2019           İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk yüksek lisans programını başarıyla tamamlamış ve tez çalışmasında taşınmaz hukuku ile ilgilenmiştir. “Türk Hukuku Bakımından Mobil Telefon Abonelik Sözleşmeleri” isimli makalesi İstanbul Barosu Dergisi’nde, “İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından Risk Değerlendirmesi” isimli makalesi Legal İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Dergisi’nde, “Yolsuz Tescil Kavramı ve Türleri” isimli tez çalışması ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi’nde yayınlanmıştır.
2014 yılından beri İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmekte olup çalışma hayatı süresince Yabancılar Hukuku, Eşya Hukuku, Aile Hukuku ve İş Hukuku alanları başta olmak üzere hukukun çeşitli alanlarında deneyim kazanmıştır. Aynı zamanda marka vekilliği bulunan Görkem Çetin, iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.
Yabancı Dil: İngilizce, Almanca

Avukat Suzan Vural

2009-2014 Notre Dame de Sion Fransız Lisesi

2014- 2018 İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Suzan Vural 2014 yılında Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olmuştur. İyi derece Fransızca bilmektedir. 2018 yılında Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Yasal stajı sürecinde ve 2019 yılında İstanbul Barosu’ndan aldığı Avukatlık Ruhsatnamesi ile birlikte uluslararası ve özellikle Türkiye – Almanya bağlantılı hukuk bürolarında Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve Marka Hukuku alanlarında deneyim kazanmış olup, özel hukukun çeşitli alanlarında çalışmıştır. Kendisi, Türkçe ve Almanca ana dil olmak üzere çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yabancı Dil: Almanca, İngilizce, Fransızca

Avukat Bengi Baydan, LL.M.

2011-2015               TED Kdz. Ereğli Koleji

2015-2019               Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi

2019-2020               Brunel University London Fikri Mülkiyet Hukuku Yüksek Lisans-Onur Derecesi

Tez Konusu: Yapay Zeka Üretimi Fikir ve Sanat Ürünlerinin Telif Hakkı Sahipliği

Bengi Baydan 2015 yılında TED Kdz. Ereğli Koleji’nden mezun olmuştur. 2019 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamış ve 2020 yılında da Brunel University London’da fikri mülkiyet hukuku üzerine yüksek lisans eğitimini onur derecesiyle tamamlamıştır. 2020 yılından beri yasal stajını devam ettirmektedir.

Yabancı Dil: İngilizce

Avukat Büşra Seçgin (LL.B Köln)

2004 – 2013 Bertha – von – Suttner Gesamtschule (Lise)

2013 – 2014 Siegen Üniversitesi – Alman ve Avrupa Ekonomi Hukuku

2014 – 2018 Köln Üniversitesi ve Altınbaş Üniversitesi –  Hukuk Fakülteleri – Çift Diplomali Hukuk Programı (Hukuk Lisansı / LL.B. Köln)

2016 – 2020 Köln Üniversitesi –  Hukuk Fakültesi (1. Hukuk Devlet Sınavı)

Büşra Seçgin 2013 yılında lise eğitimini tamamladıktan sonra Siegen Üniverstesinde Alman ve Avrupa Ekonomik Hukuku okumuştur. Sonrasında 2014 yılında Köln Üniversitesi ile İstanbul Altınbaş Üniversitesinin ortak kurucusu olduğu Çift – Diplomalı Türk Alman Hukuku Programına katılmış olup, 2018 yılında ‚Bachelor of Laws‘ (LL.B Köln) ile ‚Hukuk Lisansı‘ dereceleri ile başarıyla tamamlamıştır. Akabinde Köln Üniversitesindeki 1. Hukuk Devlet Sınavına yönelik eğitimine devam etmiş ve Aralık 2020 yılında ‚Magister İuris‘ ünvanı ile başarıyla tamamlamıştır. Mart 2021 tarihinden beri İstanbul Barosuna bağlı olarak yasal stajını devam ettirmektedir.

Yabancı Dil: Türkçe ve Almanca ana dil, çok iyi derecede İngilizce ve temel düzeyde Fransızca ve İspanyolca bilmektedir.

Avukat Hilal Köroğlu

2008 – 2016 Johanna-Geissmar-Gymnasium (Lise)
2016 – 2020 Bursa Uludağ Üniversitesi – Hukuk Fakültesi

Hilal Köroğlu Almanya’da doğmuş olup ilkokul ve lise eğitimini Almanya’da tamamlamıştır. Daha sonra yabancı öğrenci olarak Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Yasal staj süreci itibariyle; uluslararası hukuk bürolarında Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve Yabancılar Hukuku alanlarında deneyim kazanmış olup, özel hukukun çeşitli alanlarında çalışmıştır. Farklı hukuk bürolarında yasal stajını tamamladıktan sonra Eylül 2021 tarihinde İstanbul Barosu’ndan Avukatlık Ruhsatnamesini almıştır.
Kendisi, Türkçe ve Almanca ana dil olmak üzere çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Bununla beraber İspanyolca ve Latince dillerine de hakimiyeti vardır.
Yabancı Dil: Almanca, Ingilizce, Ispanyolca

Avukat Erkan Yıldırım

2016-2020             İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

2022-                      İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yüksek Lisans

2020 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk alanında yüksek lisans çalışmasına devam etmektedir.

Murat Ersöz (SMMM – Bağımsız Denetçi)

1985 – 1988 Muratlı Lisesi
1988 – 1992 Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi
1999 yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olmuştur.
2015 yılında Ankara Üniversitesi Bağımsız Denetçilik Belgesini de almaya hak kazanarak Kamu Gözetim Kurumu’na bağlı olmak suretiyle Bağımsız Denetçilik Belgesine de sahip bulunmaktadır.
1992 yılından itibaren çeşitli sektörlerde yer alan çok sayıda yerli ve yabancı şahıs ve tüzel sermaye firmasının; Kuruluşu, Organizasyon yapısının oluşturulması, Üretim ve Yönetim Planlaması, Personel, Muhasebe, Bağımsız denetim, vergi iadesi ve vergi müşavirlik hizmeti vermektedir. Türk Ticaret Kanunu kapsamında şirket birleşmesi, bölünme, sermaye artırımı, sermaye azaltımı, yatırım teşvikleri, vergi iadeleri konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Asistan Gamze Bakır

Asistanımız Gamze Bakır, eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında iş hayatına atılmış ve çeşitli firmalarda yönetici asistanlığı yapmıştır. Kendisi büromuzun planlamasını yapmakta ve yönetici ekibimizi asiste etmektedir.

2015 yılında Koca & Ersöz Hukuk Bürosu ekibine katılmıştır.