Avukat-Arabulucu-Marka Vekili Melis Ersöz Koca, M.A. (Kurucu- Ortak)

Avukat-Arabulucu-Marka Vekili Melis Ersöz Koca, M.A. (Kurucu- Ortak)

1999 – 2003 – Pertevniyal Lisesi
2003 – 2007 – Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
2007 – 2010 – Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü – Özel Hukuk Yüksek Lisans Tez başlığı: Avrupa Birliği ve Türk Hukuku Işığında Public Private Partnership Uygulamaları
2010 – Ünal Aysal Tez Yarışması İkincilik Ödülü almıştır.
2008 – 2009 – Köln Üniversitesi
2010 – …. – Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü – Özel Hukuk Doktora

Av. Melis Ersöz 2008 yılından itibaren İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Kendisi, avukatlık stajı döneminde Türkiye’de ve Almanya’da farklı hukuk bürolarında çalışmıştır. İyi seviyede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Alman ve Avusturya Başkonsoloslukları tarafından güven avukatı olarak kabul edilen Av.Melis Ersöz, aynı zamanda Almanca hukuk tercümeleri alanında resmi bilirkişi unvanına sahiptir.

Sizin için sağladığımız hukuk desteği, danışmanlığı ve dava takip hizmetlerinde önceliğimiz, size en etkin ve hızlı çözümleri sunmaktır. Uzmanlık alanlarımız dışında kalan konularda, mensubu olduğumuz akademik camiadaki bağlantılarımız aracılığı ile alanında yetkili kişileri sizinle iletişime geçirmekteyiz.

Avukat-Arabulucu Serhat Koca (Kurucu- Ortak)

Avukat-Arabulucu Serhat Koca (Kurucu- Ortak)

1999 – 2003 – Kabataş Erkek Lisesi
2003 – 2007 – Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
2009 – 2010 – RMIT University (REW), Melbourne, Australia

Avukat Serhat Koca İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Avukatlık mesleğinin yanında, Arabulucu ve Marka Vekilidir. İyi seviyede İngilizce bilmektedir. Özellikle bankacılık, gayrimenkul ve miras hukuku alanlarında yoğun tecrübesi vardır. Başta Almanya olmak üzere Avrupa’da ve ABD’de birçok Hukuk Ofisi ile işbirliği kurmuş, gerek yurtiçi gerek yurtdışı müvekkillerininin Türkiye’deki özel hukuk uyuşmazlıklarında mesleğinin getirdiği sorumluluk ve olgunlukla en iyi hizmeti verme gayesindedir.

İstanbul ve Türkiye genelinde takım halinde çalıştığımız arkadaşlarımız, Almanya’da ve Avrupa’daki birçok kooperasyon ortağımızla sizin için sağladığımız hukuk desteği, danışmanlığı ve dava takip hizmetlerinde önceliğimiz, size en etkin ve hızlı çözümleri sunmaktır. Uzmanlık alanlarımız dışında kalan konularda, mensubu olduğumuz akademik camiadaki bağlantılarımız aracılığı ile alanında yetkili kişileri sizinle iletişime geçirmekteyiz.

Avukat Şennur Demirbilek

Avukat Şennur Demirbilek

2004 – 2008 – Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi
2008 – 2012 – Gazi Üniversitesi / Hukuk Fakültesi

İstanbul Barosu’na bağlı olarak Avukatlık mesleğini icra etmektedir. Staj dönemi dahil olmak üzere Avukatlık döneminin ilk iki yılında, kurumsal bir hukuk bürosunda, İcra ve İflas Hukuku ile Faktoring Hukuku alanında kendisini geliştirmiş olup 2015 yılında Koca & Ersöz Hukuk ve Danışmanlık Bürosu bünyesine katılmıştır.

Avukat Jiyan Çağırtekin

Avukat Jiyan Çağırtekin

2008 – 2012 – İbrahim Turhan Anadolu Lisesi (Birincilikle bitirildi)
2012 – 2016 – İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Üçüncülükle bitirdi. (3.82/ 95.8)

Avukat Jiyan Çağıtekin 2016 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’nden 3. olarak mezun olmuş. Sonra stajını özel hukuk alanında deneyim kazanabileceği çeşitli bürolarda gerçekleştirmiş, stajının bitmesi üzerine Koca & Ersöz Hukuk Bürosu’nda avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Özellikle ticaret hukuku, iş hukuku ve borçlar hukuku alanında bilgi ve deneyim sahibidir.

Mag. İur. Fatma Keleş Özbek

Mag. İur. Fatma Keleş Özbek

1997 – 2005 – Gymnasium (Viyana Anadolu Lisesi)
2005 – 2017 – Viyana Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Lisans-Yüksek Lisans (Birleşik Eğitim) Yüksek lisans tez başlıkları Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve tarihteki gelişimi ile Çek Cumhuriyeti’nin 1920 yılı anayasası.
2018 – …. – İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Denklik)

Mag.iur. Fatma Keleş Özbek 2006 yılında Japan Tobacco International Austria’da İnsan Kaynakları departmanında, 2007 yılında Satın Alma Departmanında, 2008 yılında ise Hukuk Departmanında staj yapmıştır.
2014 yılında Viyana Cumhuriyet Başsavcılığında stajyerlik görevinde bulunmuştur.
Avusturya vatandaşı olan Fatma Keleş Özbek çocukluk döneminden itibaren Avusturya’da yaşamış olup ilkokul, lise ve üniversite eğitimini Avusturya’da tamamlamıştır. Kendisi, Türkçe ve Almanca ana dil olmak üzere çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve başlangıç düzeyinde İtalyanca bilmektedir.

Murat Ersöz

Murat Ersöz

1985 – 1988 – Muratlı Lisesi
1988 – 1992 – Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi
1999 – yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olmuştur.
2015 – yılında Ankara Üniversitesi Bağımsız Denetçilik Belgesini de almaya hak kazanarak Kamu Gözetim Kurumu’na bağlı olmak suretiyle Bağımsız Denetçilik Belgesine de sahip bulunmaktadır.
1992 – yılından itibaren çeşitli sektörlerde yer alan çok sayıda yerli ve yabancı şahıs ve tüzel sermaye firmasının; Kuruluşu, Organizasyon yapısının oluşturulması, Üretim ve Yönetim Planlaması, Personel, Muhasebe, Bağımsız denetim, vergi iadesi ve vergi müşavirlik hizmeti vermektedir.

Türk Ticaret Kanunu kapsamında şirket birleşmesi, bölünme, sermaye artırımı, sermaye azaltımı, yatırım teşvikleri, vergi iadeleri konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Yerli ve yabancı şahıs ve tüzel sermaye şirketlerinin sahiplerinin, ortaklarının ve çalışanlarının kar payı, prim, huzur hakları, ayni ve nakdi maaş ödemeleri hesaplamaları, emeklilik işlemlerinin takibi ve sonuçlandırılması konusunda hizmet vermektedir.

Dünyamızın global ve karmaşık mali yapısında, danışmanlık hizmetlerinin yanında, en uygun maliyetle, en kısa sürede, tüm sorunlarınızı kapsayacak şekilde yer alacak çözüm yöntemleri ile, hedeflerinizi gerçekleştirmek için her zaman yanınızdayız.

Stj. Av. Kamil Mehdiyev

Stj. Av. Kamil Mehdiyev

2011 – 2015 – İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
2016 – …. – İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans

Yabancı Diller: İngilizce, Rusça, Azerice

Kamil Mehdiyev, aslen Azeri vatandaşı olup, 2016 yılında ekibimize katılmış ve yasal stajını büromuzda tamamlamıştır. Kendisi Uluslararası Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve İcra hukuku alanlarında tecrübe sahibidir.

Asistan Gamze Bakır

Asistan Gamze Bakır

Asistanımız Gamze Bakır, eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında iş hayatına atılmış ve çeşitli firmalarda yönetici asistanlığı yapmıştır. Kendisi büromuzun planlamasını yapmakta ve yönetici ekibimizi asiste etmektedir. 2015 yılında Koca & Ersöz Hukuk Bürosu ekibine katılmıştır.

Şebnem Kara

Şebnem Kara

2000 – Anadolu Lisesi Kamen Almanya
2000 – 2006 – Bielefeld Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
2006 – 2008 – Westfälische Wilhelms Üniversitesi Münster Almanya, Hukuk Fakültesi
2008 – Birinci Hukuk Devlet Sınavı ve Diploması, İstinaf Mahkemesi Hamm Almanya
2008 – 2010 – Hukuk Stajı, Asliye Mahkemesi Dortmund
2010 – İkinci Hukuk Devlet Sınavı ve Diploması, İstinaf Mahkemesi Düsseldorf Almanya
2011 – İş Hukuk Uzmanlaşma Sertifikası, Dortmund

Şebnem Kara 1980 yılında Almanya’da (Werne a.d.Lippe) doğup okul ve akademik eğitimini orada tamamlamıştır. Stajyerlik süresinde bir dönem Alman-Türk Ticaret Odasında, AHK İstanbul’da çalışmış ve daha sonra ikinci hukuk devlet sınavını ve diplomasını almıştır. Akabinde bir yıl İş ve İşçi Bulma Kurumunda görev alıp 2012 yılında İstanbul’ da bir hukuk ofisinde hukuk danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Burada Ticaret, İş ve Şirket Hukuk alanında çalışmalarda bulunmuştur. Şebnem Kara 2016 yılından itibaren bizim ofisimiz ile birlikte çalışmaktadır. Almanca ana dil olmak üzere, çok iyi derecede Türkçe ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. Yabancı diller: Almanca ve İngilizce.